SLEDUJTE NÁS NAOBCHODNÍ PODMÍNKY
Obchodní podmínky

Provozovatel: Plenečky, s.r.o.

se sídlem: Houškova 533/32, Východní Předměstí, 326 00 Plzeň

IČO: 08202397   DIČ: CZ08202397

pro prodej zboží prostřednictvím on-line obchodu umístěného na internetové adrese www.plenecky.cz a www.plinecky.cz.

1. Úvodní ustanovení

Tyto obchodní podmínky provozovatele Plenečky, s.r.o, se sídlem Houškova 533/32, Východní Předměstí, 326 00 Plzeň, identifikační číslo: 08202397, upravují v souladu s ustanovením § 1751 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník vzájemná práva a povinnosti smluvních stran vzniklé v souvislosti nebo na základě kupní smlouvy uzavírané mezi prodávajícím a jinou fyzickou osobou (dále jen „kupující“) prostřednictvím internetového obchodu prodávajícího. Internetový obchod je prodávajícím provozován na webové stránce umístěné na internetové adrese www.plenecky.cz a www.plinecky.cz, a to prostřednictvím rozhraní webové stránky.

Objednáním zboží objednavatel souhlasí s uvedenými podmínkami.

2. Objednávka a kupní smlouva

Objednávka v e-shopu nebo e-mailem je návrhem kupní smlouvy.

Kupní smlouva je uzavřená dodáním objednaného zboží.

Jako daňový doklad a  záruční list slouží zaslaná faktura, případně zjednodušený daňový doklad, zaslaný společně s objednávkou. Pokud požadujete fakturu, prosím, informujte nás.

3. Platební podmínky a možnosti platby

Zboží je dodáváno pouze po připsání potvrzené částky na účet při platbě převodem, nebo platební kartou. V případě předchozí dohody lze zboží vyzvednout v PLZNI na Slovanech (Houškova 32) a zaplatit v hotovosti. Kontaktujte nás prosím předem na e-mailu jana@plenecky.cz, nebo na telefonu 605284168.

On-line platby pro nás zajišťuje Platební brána ComGate. Poskytovatel služby, společnost ComGate Payments, a.s. je licencovaná Platební instituce působící pod dohledem České národní banky. Platby probíhající skrze platební bránu jsou plně zabezpečeny a veškeré informace jsou šifrovány.

Platba kartou

Nejrychlejší způsob zaplacení on-line. Do rozhraní Platební brány ComGate zadáte číslo karty, datum platnosti a CVC kód - tři čísla, která najdete v podpisovém proužku na zadní straně karty. Vše je zabezpečeno standardem 3D Secure, a tak budete nejspíš požádáni o zadání číselného kódu, který obdržíte SMSkou od své banky.

4. Způsob dodání zboží

Způsob dodání zboží a cenu za přepravu si volí zákazník. Možnosti doručení zásilky:

 • Česká pošta, s. p.
  • Doporučený dopis - EKONOMICKY 65,- Kč (DORUČENÍ ZPRAVIDLA DO 2 PRACOVNÍCH DNŮ OD OBJEDNÁVKY - zásilka do 500 g, 5 cm na výšku a 500,- Kč)
  • Doporučený dopis - PRIORITNĚ 75,- Kč (DORUČENÍ ZPRAVIDLA DRUHÝ PRACOVNÍ DEN OD OBJEDNÁVKY - zásilka do 500 g, 5 cm na výšku a 500,- Kč)
  • Balík do ruky 119,- Kč (doručení druhý den po podání zásilky, zásilka pojištěna), zdarma od hodnoty 3500,-Kč
  • Balík na poštu 89,- Kč, od hodnoty 1500,- Kč cena přepravy 69,- Kč, od hodnoty 2500,- Kč přeprava zdarma
  • Balík do Balíkovny 69,- Kč, od hodnoty 1500,- Kč přeprava zdarma
  • ZA DOBÍRKU JE ÚČTOVÁN PŘÍPLATEK 40,- Kč k poštovnému
 • ZÁSILKOVNA
  • Balík (zásilka) do hodnoty 799,- Kč cena přepravy 65,- Kč
  • Balík (zásilka) od hodnoty 800,- Kč do 1 499,- Kč cena přepravy 35,- Kč
  • ZDARMA OD HODNOTY OBJEDNÁVKY 1500,- Kč.
  • Příplatek za dobírku 40,- Kč

 

Po dohodě je možný osobní odběr v PLZNI na Slovanech (Houškova 32). Kontaktujte nás prosím předem na e-mailu jana@plenecky.cz, nebo na telefonu 605284168.

Pokud nebude objednávka zaslaná na dobírku kupujícím vyzvednuta, bude požadováno uhrazení vzniklých nákladů spojených s odesláním zboží.

Pokud kupující nepřevezme zásilku ve lhůtě určené přepravní společností a objednávka bude vrácena, je možné zaslat opakovaně v případě uhrazení nové částky za dopravu nebo vrátit částku po odečtení nákladů na dopravné a balné, které vzniklo prodávajícímu.


5. Dostupnost zboží
Zboží, které je zobrazeno jako zboží skladem, je dostupné a připraveno k odeslání. Ve výjimečných případech může dojít ke skladové chybě, o nedostupnosti zboží Vás budeme obratem informovat.


6. Reklamace

Na veškeré nabízené zboží se vztahují záruční pravidla dle Obchodního zákoníku. Poskytované záruky se nevztahují na poškození, způsobená nevhodným zacházením apod. O uznání záruky rozhoduje odborné pracoviště dodavatele, popřípadě výrobce.

7. Záruka

Standardní záruční lhůta na zboží je 24 měsíců, a to pouze na výrobky sloužící k běžnému, nekomerčnímu používání. Záruka se vztahuje na výrobní vady.

8. Zrušení objednávky

Od objednávky zboží je možné odstoupit do 12-ti hodin od odeslání objednávky, pokud se nejedná o zboží objednané na dobírku, které se expeduje obratem. Pro její zrušení nás kontaktujte, e-mailem, na ilona.sochurkova@seznam.cz.

9. Odstoupení od smlouvy

Při zakoupení zboží má kupující právo vrátit zboží bez udání důvodů do 14 dnů od jeho zakoupení resp. převzetí. Vrácené zboží musí být nepoužité a náklady na vrácení zboží (poštovné) hradí kupující. Částka za zboží bude poukázána zpět na účet kupujícího. Při vrácení zboží nás, prosím, kontaktujte, případně přiložte lístek s důvodem a číslo účtu pro vrácení částky.

Většina nabízeného zboží je "hygienického charakteru", prosím, zkoušejte přes jinou plenu nebo kalhotky. Není možné použít právo na vrácení u již použitého zboží.

10. Ochrana osobních údajů

Osobní údaje, které zákazník poskytne pro obchodní transakci nebo pro registraci do obchodu, nebudou poskytovány třetím stranám a bude s nimi nakládáno dle příslušných zákonných ustanovení. Provozovatel Ilona Sochůrková je podle zákona 101/2000 Sb. § 16 registrována u Úřadu pro ochranu osobních údajů. 

11. Zasílání obchodních sdělení

Kupující souhlasí se zasíláním informací souvisejících se zbožím nebo službami prodávajícího na elektronickou adresu kupujícího a dále souhlasí se zasíláním obchodních sdělení prodávajícím na elektronickou adresu kupujícího.

12. Věrnostní slevy a slevové kupóny

K objednávkám nad 3000,- Kč přikládáme slevový kupon ve výši 5 % na další nákup. Pokud zapomeneme kupon přiložit, prosím, kontaktujte nás.

Věrní zákazníci jsou zařazeni do "věrnostního klubu" se stálou slevou.

Tyto slevy nelze kombinovat s jinými slevovými akcemi a nelze slevy požadovat na již zlevněné zboží, přestože po přihlášení se sleva na zboží zobrazuje i u produktů ve slevě. Omlouváme se, ale neumíme to programově ošetřit. Ceny budou následně upraveny.

 
Objednáním zboží objednavatel souhlasí s výše uvedenými podmínkami.

 

 

 

 

 

Reklamační řád

V případě reklamace zboží, nás prosím, pokud je to možné, kontaktujte předem telefonicky nebo e-mailem s popisem vady, pokud zasíláte e-mailem, je dobré zaslat i fotodokumentaci. Urychlíte tím reklamační proces.

 

Kontaktní údaje:

Jana Mrkvičková

Telefon: +420 605 284 168

e-mail: jana@plenecky.cz

 

Houškova 533/32

326 00 Plzeň

IČO: 08202397

DIČ: CZ08202397

 

Kupující je povinen uplatnit reklamaci bez zbytečného odkladu od zjištění nedostatku. Při reklamaci je nutné uvést své kontaktní údaje a popis vady.


Kupující je povinen prokázat nákup zboží (dokladem o koupi). Lhůta pro vyřízení reklamace běží od předání/doručení zboží prodávajícímu nebo do místa určeného k opravě. Při zasílání zboží by mělo být při přepravě zabaleno ve vhodném obalu, aby nedošlo k jeho poškození, zboží musí být čisté a kompletní.

Reklamaci nelze uplatnit pokud došlo k běžnému opotřebení výrobku, nesprávnému používání nebo bylo poškození/vada způsobena kupujícím, jeho nesprávným zacházením, péčí o zboží

Prodávající se zavazuje vyřídit reklamaci do 30 dnů ode dne převezetí předmětu reklamace. Prodávající o výsledku reklamace obratem vyrozumí spotřebitele.


Prodávající je povinen bezodkladně, nejpozději do tří pracovních dnů, rozhodnout o reklamaci, případně o tom, že je k rozhodnutí potřebné odborné posouzení. Informaci o nutnosti odborného posouzení kupujícímu v této lhůtě sdělí. Reklamaci, včetně odstranění vady, prodávající vyřídí bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů od jejího uplatnění, pokud se s kupujícím písemně nedohodnou na delší lhůtě.


Záruční doba se prodlužuje o dobu od uplatnění reklamace do jejího vyřízení nebo do doby, kdy byl kupující povinen si věc vyzvednout. Dojde-li k výměně zboží nebo jeho části, uplatní se odpovědnost prodávajícího jako by šlo o koupi nového zboží nebo jeho části.

Mzc0N