SLEDUJTE NÁS NAOBCHODNÍ PODMÍNKY
Obchodní podmínky

provozovatel: Plenečky, s.r.o.

se sídlem: Houškova 533/32, Východní Předměstí, 326 00 Plzeň

IČO: 08202397   DIČ: CZ08202397

pro prodej zboží prostřednictvím on-line obchodu umístěného na internetové adrese www.plenecky.cz a www.plinecky.cz.

1. Úvodní ustanovení

Tyto obchodní podmínky provozovatele Plenečky, s.r.o, se sídlem Houškova 533/32, Východní Předměstí, 326 00 Plzeň, identifikační číslo: 08202397, upravují v souladu s ustanovením § 1751 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník vzájemná práva a povinnosti smluvních stran vzniklé v souvislosti nebo na základě kupní smlouvy uzavírané mezi prodávajícím a jinou fyzickou osobou (dále jen „kupující“) prostřednictvím internetového obchodu prodávajícího. Internetový obchod je prodávajícím provozován na webové stránce umístěné na internetové adrese www.plenecky.cz a www.plinecky.cz, a to prostřednictvím rozhraní webové stránky.

Objednáním zboží objednavatel souhlasí s uvedenými podmínkami.

2. Objednávka a kupní smlouva

Objednávka v e-shopu nebo e-mailem je návrhem kupní smlouvy.

Kupní smlouva je uzavřená dodáním objednaného zboží.

Jako daňový doklad a  záruční list slouží zaslaná faktura, případně zjednodušený daňový doklad, zaslaný společně s objednávkou. Pokud požadujete fakturu, prosím, informujte nás.

3. Platební podmínky

Zboží je dodáváno pouze po připsání potvrzené částky na účet. V případě předchozí dohody lze zboží vyzvednout v PLZNI na Slovanech (Houškova 32) a zaplatit v hotovosti. Kontaktujte nás prosím předem na e-mailu jana@plenecky.cz, nebo na telefonu 605284168.

4. Způsob dodání zboží

Způsob dodání zboží a cenu za přepravu si volí zákazník. Možnosti doručení zásilky:

 • Česká pošta, s. p.
  • Doporučený dopis - EKONOMICKY 55,- Kč (DORUČENÍ ZPRAVIDLA DO 2 PRACOVNÍCH DNŮ OD OBJEDNÁVKY - zásilka do 500 g, 5 cm na výšku a 500,- Kč)
  • Doporučený dopis - PRIORITNĚ 62,- Kč (DORUČENÍ ZPRAVIDLA DRUHÝ PRACOVNÍ DEN OD OBJEDNÁVKY - zásilka do 500 g, 5 cm na výšku a 500,- Kč)
  • Balík do ruky 119,- Kč (doručení druhý den po podání zásilky, zásilka pojištěna), zdarma od hodnoty 3500,-Kč
  • Balík na poštu 89,- Kč, od hodnoty 1500,- Kč cena přepravy 69,- Kč, od hodnoty 2500,- Kč přeprava zdarma
  • Balík do Balíkovny 55,- Kč, od hodnoty 1500,- Kč přeprava zdarma
  • ZA DOBÍRKU JE ÚČTOVÁN PŘÍPLATEK 40,- Kč k poštovnému
 • ZÁSILKOVNA
  • Balík (zásilka) do hodnoty 300,- Kč cena přepravy 59,- Kč
  • Balík (zásilka) od hodnoty 300,- Kč do 1 000,- Kč cena přepravy 39,- Kč
  • Balík (zásilka) od hodnoty 1000,- Kč do hodnoty 1500,- Kč cena přepravy 19,- Kč
  • ZDARMA OD HODNOTY OBJEDNÁVKY 1500,- Kč.
  • Příplatek za dobírku 40,- Kč

 

Po dohodě je možný osobní odběr v PLZNI na Slovanech (Houškova 32). Kontaktujte nás prosím předem na e-mailu jana@plenecky.cz, nebo na telefonu 605284168.

Pokud nebude objednávka zaslaná na dobírku kupujícím vyzvednuta, bude požadováno uhrazení vzniklých nákladů spojených s odesláním zboží.

Pokud kupující nepřevezme zásilku ve lhůtě určené přepravní společností a objednávka bude vrácena, je možné zaslat opakovaně v případě uhrazení nové částky za dopravu nebo vrátit částku po odečtení nákladů na dopravné a balné, které vzniklo prodávajícímu.


5. Způsob platby

Hotovost –
při osobním odběru zboží v PLZNI.


6. Dostupnost zboží
Zboží, které je zobrazeno jako zboží skladem, je dostupné a připraveno k odeslání. Ve výjimečných případech může dojít ke skladové chybě, o nedostupnosti zboží Vás budeme obratem informovat.


7. Reklamace

Na veškeré nabízené zboží se vztahují záruční pravidla dle Obchodního zákoníku. Poskytované záruky se nevztahují na poškození, způsobená nevhodným zacházením apod. O uznání záruky rozhoduje odborné pracoviště dodavatele, popřípadě výrobce.

8. Záruka

Standardní záruční lhůta na zboží je 24 měsíců, a to pouze na výrobky sloužící k běžnému, nekomerčnímu používání. Záruka se vztahuje na výrobní vady.

9. Zrušení objednávky

Od objednávky zboží je možné odstoupit do 12-ti hodin od odeslání objednávky, pokud se nejedná o zboží objednané na dobírku, které se expeduje obratem. Pro její zrušení nás kontaktujte, e-mailem, na ilona.sochurkova@seznam.cz.

10. Odstoupení od smlouvy

Při zakoupení zboží má kupující právo vrátit zboží bez udání důvodů do 14 dnů od jeho zakoupení resp. převzetí. Vrácené zboží musí být nepoužité a náklady na vrácení zboží (poštovné) hradí kupující. Částka za zboží bude poukázána zpět na účet kupujícího. Při vrácení zboží nás, prosím, kontaktujte, případně přiložte lístek s důvodem a číslo účtu pro vrácení částky.

Většina nabízeného zboží je "hygienického charakteru", prosím, zkoušejte přes jinou plenu nebo kalhotky. Není možné použít právo na vrácení u již použitého zboží.

11. Ochrana osobních údajů

Osobní údaje, které zákazník poskytne pro obchodní transakci nebo pro registraci do obchodu, nebudou poskytovány třetím stranám a bude s nimi nakládáno dle příslušných zákonných ustanovení. Provozovatel Ilona Sochůrková je podle zákona 101/2000 Sb. § 16 registrována u Úřadu pro ochranu osobních údajů. 

12. Zasílání obchodních sdělení

Kupující souhlasí se zasíláním informací souvisejících se zbožím nebo službami prodávajícího na elektronickou adresu kupujícího a dále souhlasí se zasíláním obchodních sdělení prodávajícím na elektronickou adresu kupujícího.

13. Věrnostní slevy a slevové kupóny

K objednávkám nad 3000,- Kč přikládáme slevový kupon ve výši 5 % na další nákup. Pokud zapomeneme kupon přiložit, prosím, kontaktujte nás.

Věrní zákazníci jsou zařazeni do "věrnostního klubu" se stálou slevou.

Tyto slevy nelze kombinovat s jinými slevovými akcemi a nelze slevy požadovat na již zlevněné zboží, přestože po přihlášení se sleva na zboží zobrazuje i u produktů ve slevě. Omlouváme se, ale neumíme to programově ošetřit. Ceny budou následně upraveny.

 
Objednáním zboží objednavatel souhlasí s výše uvedenými podmínkami.

 

 

 

 

 

Reklamační řád

V případě reklamace zboží, nás prosím, pokud je to možné, kontaktujte předem telefonicky nebo e-mailem s popisem vady, pokud zasíláte e-mailem, je dobré zaslat i fotodokumentaci. Urychlíte tím reklamační proces.

 

Kontaktní údaje:

Jana Mrkvičková

Telefon: +420 605 284 168

e-mail: jana@plenecky.cz

 

Houškova 533/32

326 00 Plzeň

IČO: 08202397

DIČ: CZ08202397

 

Kupující je povinen uplatnit reklamaci bez zbytečného odkladu od zjištění nedostatku. Při reklamaci je nutné uvést své kontaktní údaje a popis vady.


Kupující je povinen prokázat nákup zboží (dokladem o koupi). Lhůta pro vyřízení reklamace běží od předání/doručení zboží prodávajícímu nebo do místa určeného k opravě. Při zasílání zboží by mělo být při přepravě zabaleno ve vhodném obalu, aby nedošlo k jeho poškození, zboží musí být čisté a kompletní.

Reklamaci nelze uplatnit pokud došlo k běžnému opotřebení výrobku, nesprávnému používání nebo bylo poškození/vada způsobena kupujícím, jeho nesprávným zacházením, péčí o zboží

Prodávající se zavazuje vyřídit reklamaci do 30 dnů ode dne převezetí předmětu reklamace. Prodávající o výsledku reklamace obratem vyrozumí spotřebitele.


Prodávající je povinen bezodkladně, nejpozději do tří pracovních dnů, rozhodnout o reklamaci, případně o tom, že je k rozhodnutí potřebné odborné posouzení. Informaci o nutnosti odborného posouzení kupujícímu v této lhůtě sdělí. Reklamaci, včetně odstranění vady, prodávající vyřídí bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů od jejího uplatnění, pokud se s kupujícím písemně nedohodnou na delší lhůtě.


Záruční doba se prodlužuje o dobu od uplatnění reklamace do jejího vyřízení nebo do doby, kdy byl kupující povinen si věc vyzvednout. Dojde-li k výměně zboží nebo jeho části, uplatní se odpovědnost prodávajícího jako by šlo o koupi nového zboží nebo jeho části.

ZDQyZGJ